O mně

Mgr. Markéta Ubíková
Jsem digitální koučka a lektorka

Prostřednictvím projektu Smart žena pomáhám ženám orientovat se v online a digitálním světě.

Jsem Google Certified Trainer –  Technology & Tools – Google Workspace.

Moje heslo: Technologie prakticky a jazykem vašeho kmene.

Na technologie a digitální nástroje se ale dívám ženským praktickým pohledem. Je ta aplikace pro mě užitečná? Šetří mi čas nebo nervy? Pokud ne, musí pryč. Zastávám digitální minimalismus.

Proč jsem začala pracovat hlavně se ženami?

Vždycky mě mrzí, když vidím inteligentní a schopnou ženu, která se trápí s pomalým počítačem a to, co ostatním trvá pár minut, dělá třeba i půl dne. Ne proto, že by byla pomalá nebo neschopná.

Ale proto, že nezná nástroj nebo aplikaci, která by jí mohla pomoct.
Protože s ohledem na své ženské role už nestíhá po večerech číst novinky z digitálního světa. Protože IT akce jsou většinou večer, kdy ona uspává děti. Protože o počítačích a digitálních nástrojích se mluví většinou mužskou řečí. Protože je jí trapné nebo nepříjemné se vyptávat svých kolegů, přátel nebo dětí a žádat o pomoc.

Proto jsem se rozhodla věnovat většinu svého času projektu Smart žena.

Co dělám

  • Pořádám veřejné kurzy a workshopy nejen pro ženy. Nabízím školení pro firmy, pro účastníky vzdělávacích projektů, pro mateřská a rodičovská centra nebo pro ženské kluby.
  • Můžu se vám také věnovat osobně. Společně krok za krokem uděláme úklid ve vašem digitálním světě.
  • Několik let jsem se věnovala sociálním sítím, hlavně Facebooku. V současné době nadále poskytuji poradenství týkající se marketingu a PR na Facebooku a Instagramu.

Ale hlavně…

Technologie a práci na volné noze beru jako prostředek ke spokojenému a naplněnému životu. Jsem totiž hlavně žena, manželka a maminka dvou dětí, Františka a Běly.

Ráda se angažuji jako aktivní občan. Byla jsem dlouhou dobu ředitelka neziskové organizace Čisté nebe (aktuálně jsem v dozorčí radě společnosti) a jsem zastupitelka města Frýdek-Místek. Jsem taky bloggerka. Píšu blog o životě bez auta Car-free rodina.

Mám ráda svůj volný čas. Ráda tančím salsu a cvičím jógu.

Miluju život ve městě. Ráda chodím na koncerty, do divadla, do kina, na debaty a nejrůznější vzdělávací semináře. Ráda se s přáteli potkávám s dětmi na hřišti, v hospůdce nebo u kávy. Ale ráda občas uteču do hor (turistika, cyklistika, běžky) nebo na zahradu a užívám si čas offline.

Objevila jsem se v médiích

Rozhovor pro Sama doma na téma digitální úklid najdete na webu České televize. První díl rozhovoru a druhý díl rozhovoru.

Rozhovor pro Forbes 10/2020

Hospodářské noviny 11/2020

Článek v časopise Vlasta 01/2020