Co je to Google Workspace?

Google Workspace je kompletní balík služeb od firmy Google, který vám poskytne vše, co potřebujete ke své práci v kanceláři a umožní vám efektivně pracovat s kolegy na dálku.

Balíček Google Workspace obsahuje cloudové aplikace, které vám umožní pracovat v textovém a tabulkovém editoru, vytvářet prezentace a formuláře.

Zároveň získáte zálohované úložiště pro vaše data a fotografie.

Google Workspace funguje na vašem počítači, telefonu a tabletu.

Co je cloud?

Cloud je prostor na internetu, kam se ukládají vaše data.

Cloud vám umožňuje pracovat z jakéhokoliv zařízení a “vidíte” pořád to samé.

Díky cloudu můžete v reálném čase spolupracovat s vašimi kolegy na dálku a společně tvořit texty, prezentace nebo cokoliv dalšího.

Proč Google Workspace

 • Funguje vždy a všude
  Google garantuje dostupnost služeb na 99,9%.
  Google Workspace je kompatibilní s mobilními platformami iOS a Android a moderními internetovými prohlížeči Firefox, EDGE, Chrome a Safari.
 • Kvalitní a bezpečný e-mail
  Gmail dlouhodobě obsahuje nejvyšší příčku nejlepší emailové služby. Získáte poštovní schránku s prostorem 30 GB a s možností využití vlastní domény ve tvaru cokoli@vasedomena.cz, kterou budete moci využít nejen na psaní e-mailů, ale také pro chat a videohovory.
 • Nepotřebujete jiný kancelářský balíček
  Google Workspace vám poskytne moderní a uživatelsky příjemné kancelářské aplikace, které jsou srovnatelné s Microsoft Office a lze je využít jak on-line, tak i bez připojení k internetu.
 • Bezpečný prostor pro vaše data
  Všechny firemní nebo osobní data máte pěkně na jednom místě. Přístup kdykoliv a odkudkoliv. Google vaše data střeží jako oko v hlavě, a to jak před potenciálními útoky, tak i z pohledu “zacházení” s Vašimi daty. Google se striktně řídí směrnicemi EU vztahujícími se k problematice GDPR
 • Používejte to, co máte rádi
  Pokud chcete, můžete dál využívat poštovního klienta, jakými jsou Microsoft Outlook nebo Mozilla Thunderbird.
 • Kalendář jen pro vás
  Jako uživatel Google Workspace máte k možnost využívat osobní kalendář, plánovat události a sdílet svůj kalendář s kýmkoliv dalším. Můžete si vybrat jakou úroveň soukromí si v kalendáři nastavíte a kdo jaké údaje vidí.
 • Ušetříte peníze a čas
  Využitím sdílených prostředků a zdrojů dochází nejen k úspoře času, ale i financí spojených s nákladnou údržbou fyzických serverů a zálohovacích diskových polí.

Pokud Vás zajímají další podrobnosti, vše naleznete na stránkách Google Workspace a rovnou si můžete i porovnat rozdíl jednotlivých licencí Google Workspace. S výběrem licence vám rádi pomůžeme.

Kdo vám s tím pomůže?

S čím konkrétně Vám pomůžeme?

Postaráme se o všechny administrativní a technické náležitosti nasazení Google Workspace.

Pomůžeme Vám Google Workspace pochopit. Díky tomu budete moct veškeré aplikace a služby efektivně využít při vaši práci a tím šetřit čas a peníze.

Specializujeme se na firmy, týmy a živnostníky.

Pomáháme i neziskovému sektoru (spolky, školy, ústavy), kterým umíme zajistit Google Workspace a další produkty společnosti Google v podobě grantu, a to zcela ZDARMA.

Umíme přesunout data z vašich současných IT systémů do Google Workspace. 

Pro vás to bude znamenat, že vám zajistíme plynulý přechod “Z” jednoho systému “DO” druhého a vy se v klidu můžete soustředit na vaši práci.

Jak to celé probíhá?

 1. Ondřej na základě svých bohatých zkušeností provede analýzu vašich stávajících IT systémů, zvyklostí a potřeb.
 2. Výsledkem je odhad časové a finanční náročnosti celého nasazení. První dva kroky jsou prováděny zdarma.
 3. Pokud lze využít grantu Google (musíte být nezisková organizace nebo spolek), nastává přesně ta správná chvíle o něj požádat. To se děje ve spolupráci s vámi a s Ondřejem, který vše kromě vašich podpisů zařídí, vykomunikuje a nastaví.
 4. Když Google Grant není možné využít, je na čase vybrat vhodnou licenci Google Workspace pro vaši budoucí digitální kancelář, kterou si můžete 14 dnů zdarma zkoušet.
 5. Vyzkoušeno? V tuto chvíli přichází “IT stěhování”, které s vámi domluví a provede Ondřej. Vše nastaví tak, aby vaše práce nebyla zásadně ovlivněna a vše proběhlo bez komplikací. Vy budete moci plynule pracovat i během stěhování dat do nového prostředí.
 6. Po úspěšném nastavení a přesunu všech dat Ondřej systém začne předávat vám a vašim kolegům.
 7. V této chvíli nastupuje Markéta, která vás naučí pracovat v Google Workspace a ukáže vám, jak jej využít pro svou práci naplno.
  Naučí vás efektivně používat jednotlivé aplikace (Gmail, Disk Google, Kalendář Google, Meet, Chat, Google Keep atd.).
  Pomůže vám také přizpůsobit vaše pracovní návyky novému prostředí.
  Markéta může poskytnout osobní konzultaci, konzultaci menšího týmu (2 – 3 osoby) nebo školení pro zaměstnance. To vše jazykem běžných smrtelníků.
 8. Jakmile se vše zaběhne, nenecháme vás ve štychu. Nebude-li něco jasné, po předání Google Workspace máte celých 14 dnů technické podpory v ceně nasazení. Můžeme vám nabídnout i navazující technickou podporu.

Ceník služeb

.

 • Analýza současných informačních systémů, potřeb a datových toků
  ZDARMA
 • Implementace a základní nastavení Google Workspace
  od 8 000 Kč
 • Přesun dat do Google Workspace
  od 2 000 Kč
 • Školení a konzultace
  • Online školení
   Cena se odvíjí od rozsahu a obsahu školení, k dispozici je i záznam školení.

   • Základy práce s Google Workspace
   • Pokročilá práce s Google Workspace
   • Gmail krok za krokem
   • Online školení  na míru podle vašich konkrétní potřeb
  • Živá školení
 • Technická a uživatelská podpora
  Podpora je poskytována v měsíčních/ročním tarifu ve verzi Základní, Standardní a Profesionální. Detailní popis tarifů a cen najdete zde.

Ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Výše uvedené ceny jsou platné od 1. 1. 2021.

Změna ceníku vyhrazena.

Máte zájem o Google Workspace a chcete úvodní analýzu zdarma?

Objednat se můžete na marketa@smartzena.cz nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

Záznam z G Suite Day 2020 - Proč by vás mělo zajímat Google Workspace

Ve videu Markéta vysvětluje hlavní rozdíly mezi soukromým neplaceným Gmail účtem a G Suite účtem (nyní Google Workspace účtem).